Twórca komiksu /Chleb wolnościowy/ Paweł Piechnik, zaprasza na prywatne kursy on-line z rysunku, komiksu lub storyboard’u. Film promujący, poniżej.

DLA KOGO?

Jeżeli lubisz komiksy, książki, filmy i masz pasję do opowiadania historii oraz nie straszne Ci są: ołówki, kredki czy farby, to te zajęcia są dla Ciebie! Nie musisz umieć pięknie rysować ważne, że masz głowę pełną pomysłów i chciałbyś/abyś opowiedzieć o tym na kartach papieru.

KOMIKS, A CO TO TAKIEGO?

Komiks sam w sobie jest dość skomplikowany. Sami jesteśmy scenarzystami, operatorami kamery, odpowiadamy za casting naszych aktorów, za ich stroje, za oświetlenie, za montaż, jesteśmy dekoratorami wnętrz, szukamy odpowiednich lokacji … uff sporo tego. Dlatego zajęcia są bardzo różnorodne bo i zagadnień jest dużo.

CO ROBIMY?

Na warsztatach pojawiają się w praktyce podstawowe pojęcia związane z komiksem jak: plansze, kadry, dymki, onomatopeje czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze. Poznajemy również podstawy języka filmowego, który występuje również w komiksie, stąd pojawiają się takie pojęcia jak: kadrowanie, plany, prowadzenie narracji. Oprócz tego na zajęciach ćwiczymy rysunek w ujęciu o zasady perspektywy. Pojawiają się takie zagadnienia jak: perspektywa jedno czy wielozbiegowa, powietrzna, żabia lub z lotu ptaka itd.

GDZIE?

Warsztaty prowadzone są on-line i przeznaczone dla każdego od 10 roku życia, w grupach lub indywidualnie. Dokładne informacje można uzyskać pisząc bezpośrednio do autora na e-maila: pp@pawelpiechnik.com

Serdecznie zapraszamy!