VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

17 września w Niepokalanowie odbyło się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci pod hasłem "Św. Franciszek – rycerz pokoju", przyciągając około 4000 uczestników. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, w tym w warsztatach komiksowych z Pawłem Piechnikiem, twórcą "Chleba wolnościowego". Spotkanie, wzbogacone o duchowe przesłanie i zabawę, podkreślało wartości pokoju i dobroci, inspirowane postacią św. Franciszka.

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/haven01/domains/chlebwolnosciowy.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/widgets/video.php on line 1185

Organizatorzy tak opisują spotkanie:

Św. Franciszek – rycerz pokoju. Pod takim hasłem 17 września odbyło się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Do Niepokalanowa tego dnia przybyło około 4000 dzieci. Mszą Świętą o godzinie 11.00 rozpoczęło się nasze coroczne spotkanie. Ksiądz biskup Wojciech Osial nawiązując do patrona tego dnia – św. Franciszka – zachęcał do pójścia w jego ślady, by nieść światu pokój, dobro i rozdawać potrzebującym miłość. Po Mszy Świętej czekał na dzieci ciepły posiłek przygotowany przez wojsko, i wzmocnieni na duchu i ciele rozpoczęły się szaleństwa na świeżym powietrzu. A było ich wiele! Pod sceną rozgrzewał nas Klaun Dżonik, mali artyści mogli sprawdzić się w konkursie plastycznym czy w warsztatach komiksowym . Nie zabrakło też dmuchańców, koników, strzelania z łuków, a najmłodsi mieli swój kącik malucha. Jak zawsze, chętni mogli przejść przez szlak rycerski i zostać rycerzami Niepokalanej, oddając się Maryi.

Jak zostało wyżej wspomniane, wśród atrakcji dla dzieci, było stoisko komiksowe, na którym można było porysować z Pawłem Piechnikiem, twórcą min. Chleba wolnościowego.

Paweł Piechnik współpracuje z Rycerzykiem Niepokalanej, katolickim magazynem dla dzieci. Współtworzy komiks na podstawie Starego Testamentu do scenariusza ks. Łukasza Czaji.

Poznaj historie od zniewolenia do wolności

28 autentycznych opowieści z przeszłości i teraźniejszości